Implantologia stomatologiczna to obecnie najbardziej dynamicznie rozwijająca się dziedzina stomatologii. Dzięki zastosowaniu implantów zębowych możemy uzupełnić pojedyncze braki zębowe, braki kilku zębów oraz całe łuki zębowe.

UZUPEŁNIENIE IMPLANTEM ZĘBOWYM POJEDYNCZEGO BRAKU ZĘBOWEGO

S tooth ANKYLOS a S tooth ANKYLOS b S tooth ANKYLOS c Multi 6 ANKYLOS d

UZUPEŁNIENIE IMPLANTEM ZĘBOWYM POJEDYNCZEGO BRAKU ZĘBOWEGO ZAMIAST KLASYCZNEGO MOSTU

S tooth Con am S tooth Con bm S tooth ANKYLOS c S tooth ANKYLOS d

UZUPEŁNIENIE IMPLANTAMI ZĘBOWYMI KILKU BRAKUJĄCYCH ZĘBÓW

Multi 3 ANKYLOS a Multi 3 ANKYLOS b

Multi 3 ANKYLOS c Multi 3 ANKYLOS d

UZUPEŁNIENIE IMPLANTAMI ZĘBOWYMI CAŁEGO ŁUKU ZĘBOWEGO

Multi 6 ANKYLOS a Multi 6 ANKYLOS b

Multi 6 ANKYLOS c Multi 6 ANKYLOS d

Implanty zębowe pomagają także w stabilizacji i osadzeniu ruchomych protez zębowych zwiększając komfort ich użytkowania lub po prostu zastępując ruchomą protezę stałym uzupełnieniem zębów.

PROTEZA CAŁKOWITA OPARTA NA IMPLANTACH

SynCone a SynCone b

SynCone c SynCone d

Aby można było dokonać zabiegu wszczepienia implantu zębowego, potrzebna jest konsultacja implantologiczna, na której lekarz dokładnie zbada jamę ustną pacjenta i ustali jego potrzeby implantologiczne. Potrzebne jest także wykonanie pojedynczych zdjęć RTG lub zdjęcia RTG panoramicznego, a także w szczególnych przypadkach tomografii komputerowej CBCT szczęki lub żuchwy. Implant zębowy wykonany jest z tytanu, dzięki temu, po wszczepieniu, kość wyrostka zębodołowego może się z nim zrosnąć. W ten sposób implant zębowy, zwany czasem implantem dentystycznym zastępuje korzeń zęba.

neo4

Zabieg wszczepienia implantu zębowego standardowo wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym przy zachowaniu jak największej aseptyki. Po zabiegu implantacji należy zaczekać na prawidłową osteointegrację, czyli zrośnięcie się żywej tkanki kostnej z tytanową powierzchnią implantu dentystycznego. Zwykle wystarcza na to od 3 do 6 miesięcy.

Po tym czasie można przystąpić do umieszczenia korony na implancie. Aby to było możliwe do implantu zębowego mocuje się tzw. łącznik i na nim umieszcza koronę protetyczną.

ANKYLOS_COVER_m3

Dzięki temu implanty zębowe dają pacjentowi poczucie odzyskania estetyki i funkcji utraconego wcześniej uzębienia.

neo2

W naszej praktyce obecnie używamy dwóch systemów implantologicznych znanych i cenionych na całym świecie. Dzięki temu pacjent może mieć pewność, że uzyska ewentualną pomoc przy wszczepionych implantach dentystycznych także na całym świecie.

Stosujemy implanty Ankylos firmy Dentsply Implants

dentslpy implants

oraz implanty CMI IS II firmy Neobiotech

neobiotech_logo1

STOMATOLOGIA STUDNICCY gabinety przyjazne rodzinie - Stomatolog Wrocław, dentysta Wysoka

Copyright 2014 Stomatologia Studniccy - All rights reserved
Realizacja: Waldemar Owczarski | Wdrożenie: rafalwalus.com